Комунальний заклад "Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області"

 

2017 рік - Рік Японії в Україні

 

Цього року виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. Для відзначення цієї дати проводиться «Рік Японії в Україні».

 

 

(натисніть на назву країни щоб дізнатися більше про її прапор )

 Японія Україна

 

Прапор України - це символ пшениці в степах під блакитним небом. Він уособлює споконвічне прагнення до миру, праці та краси рідної землі. Затверджений 28 січня 1992 року. Це стяг із двох горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. ширини прапора до його довжини 2:3.

 

Прапор Японії ("сонячний прапор", на Батьківщині також називають "хіномару") — національний прапор Японії у вигляді червоного сонячного диску на білому тлі. Використовується з 1870 року. Затверджений 13 серпня 1999 року законом Японії про національний прапор і національний гімн. Слово "Японія" означає "Країна, де сходить сонце".

 

З нагоди святкування 25 річниці на розгляд Посольству Японії було представлено 32 логотипа, серед яких і робота японського графічного дизайнера Тоомо Каваі. Саме його дизайн було обрано офіційним логотипом "Року Японії в Україні". Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн.
Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною.
З метою зближення українців з Японією для усіх жителів України, які мали нагоду відвідати Японію чи зараз там проживають, Посольство Японії оголосив конкурс "Японія у фото". (Детальніше про конкурс)

 

 

   22 квітня 2017 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся ХVІІІ міський турнір з основ інформатики для учнів 5-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Учасники із 12 команд змагались у конкурсах і представили домашні проекти за темою «Японія: традиції та інновації», присвячені Року Японії в Україні. Команда нашого ліцею у складі: Захаров Дмитро (7-2 клас), Руденко Єлизавета (6-3 клас), Гассєєв Вадим (6-2 клас), Мещерякова Анастасія (6-2 клас), Кочкін Кирило (5-3 клас) перемогла у конкурсі домашніх проектів (Переглянути презентацію)