Комунальний заклад "Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області"

 

Новини

18 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ

Міжнародний день музеїв з'явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM: «Музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

Міжнародна рада музеїв ICOM темою цьогорічних святкувань оголосила «Музеї і культурні ландшафти».

 

 

26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

 

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. 

 

Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада голів держав СНД підтримала цю пропозицію.

Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

 

У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

Дізнатися більше про цю страшну аварію ви можете з наступних видань.

 

 • Фантом: Сб.документ. и художественных произведений о трагических событиях на Чернобыльской АЭС
 • Мужність і біль Чорнобиля: Повість-хроніка  Поеми. Вірші.
 • Гуцало Є. Діти Чорнобиля.
 • Чорнобильський зошит. Григорый Медведєв
 • "Чорнобиль 01:23:40", Эндрю Лізербарроу
 • Анатолій Андржеєвський «Чорнобильський пес Аксель»

 

 


        22 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

 

Історія цього свята розпочинаєтся в Америці, де у 1971 році був започаткован Щорічний тиждень землі (третій тиждень квітня). Акція стала дуже популярною серед населеня. У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено “Десятьоліттям довкілля”. До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’еднали зусилля для збереження біологічного різноманіття. У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На данний час ця дата відзначаєтся у 193 країнах світу кожного року.

Символом дня є зелена грецька литера Θ (Тета) на білому фоні. Логотипом – зображення планети Землі (зараз використовуєтся фото, зроблене астронавтами з Аполлону-17 на півдорозі до місяця) на темно-синьому фоні.

В цей день кожен житель планети може внести свій маленький вклад у справу захисту та відновлення довкілля: очистити від сміття берег улюбленої річки, посадити дерево, хоча б на один день відмовитись від користуванням автотранспортом. Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо. саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище протягом всього року.  Давайте дбати про планету, і дізнаватися про неї більше. Саме тому підібрали цікаву добірку книг до Дня Землі:

Редьярд Кіплінг "Книга Джунглів"

Джек Лондон "Біле Ікло"

Джой Адамсон "Народжена вільною"

Фарлі Моует "Собака, яка не хотіла бути просто собакою"

Жак-Ів Кусто, Фелип Кусто "Щоб не було у морі таїн"

                                                     

БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА ДІТЯМ МІСТА СЛОВ'ЯНСЬКА

 

До Харківського міського голови Кернеса Г.А. звернулися працівники бібліотеки-філії № 5 для дітей м. Слов`янська. У своєму листі бібліотекарі зазначили, що під час бойових дій приміщення філії та бібліотечний фонд зазнали значних ушкоджень. Керівництво бібліотеки просить харків`ян допомогти з придбанням дитячої літератури  для   шкільного віку.

 

Учні нашого  ліцею прийняли участь у цій благодійній акції. Дитячу літературу надіслано в  м. Слов`янськ,  Донецька область. Посилку ми супроводили  листом і вітанням з новорічними святами.

 

Любі друзі - діти м. Слов’янська!

 

Ми - учні Харківського фізико-математичного  ліцею № 27   вітаємо Вас с Новим роком и Різдвом и бажаємо  зробити подарунок – книги для бібліотеки.

 

Хай здійснює бажання рік Новий,

Хай вся родина Ваша процвітає,

З чудовим святом, радості  і мрій

Ми  щиро і сердечно Вас вітаєм!

 

Надішліть свої  враження, відгуки  та фотографії на  електронну пошту ліцею,

 будемо ради спілкуванню з Вами.

 

Наша адреса:  вул. Мар’їнська, 12/14, м. Харків, 61004

тел. 733-03-64, [email protected] 

З щирим побажанням щастя у Новому році -

ліцеїсти, бібліотекар  та адміністрація ФМЛ № 27 м. Харкова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнський місячник «Виховуємо громадянина – патріота України»

З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння її інноваційному розвитку з 2008 р. за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) започатковано щорічне проведення у жовтні місяці Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячних шкільних бібліотек ( Наказ МОН України від 12.08.2014р № 931).

 

На тепер, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного і шанобливого ставлення особистості до українського народу та  його культури, утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015року № 641, приверненню уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснюватиме Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України –  Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського.

Результати місячника будуть висвітлені у листопаді 2015 року на Всеукраїнському вебінарі, який відбудеться за підтримки «Microsoft  Україна».

 

 

Національно-патріотична гра "Ми – діти твої, Україно!"

 

 

 

 

 

 

 

Виставка «Україна – моя батьківщина»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Захист проектів «Наші герої – захисники»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бібліографічні рекомендаційні списки для учнів та батьків на літературу національно-патріотичного спрямування

 

 

Рекомендована література

 1. Україна. 30 замков и дворцов, «Альбатрос», 2011
 2. Україна. 30 легенд, «Альбатрос», 2011
 3. Україна. 30 лучших мест, «Альбатрос», 2011
 4. Державний гімн України. Популярний історичний нарис, Київ, «Музична Україна»,2006
 5. Конституція України. Закони України,Харків, «Одиссей», 2007
 6. Є.Акимович Українська культура в історичному вимірі (ІХ-ХУІІ століття), Одеса, «Маяк», 2009
 7. М. Єльников Невідома Україна. Золотоординські часи на Українських землях,Київ, «Наш час», 2008
 8. С. Кагамлик Невідома Україна. Світло духовності і культури,Київ, «Наш час», 2008
 9. О. Корнієнко Невідома Україна. Нариси військової історії України, Київ, «Наш час», 2008
 10. Україна, віхи історії,Київ, «Мистецтво», 2001
 11. Гетьмани України, Харків «Промінь», 2007
 12. Корені та парості,Український генеалогікон. Київ , «Либідь», 2008
 13. Природа  рідного краю. Дитяча енциклопедія. Харків, «Основа», 2011
 14. 20 письменників сучасної України,»Фоліо»,2011
 15. Безсмола Т.,Кузик Б., Стежинами рідного краю,Дніпропетровськ, «АРТ-пресс», 2008
 16. А. Данилюк. Етнографічний нарис. Давня архітектура українського села. Народні джерела, Київ, «Техніка», 2008
 17. В. Смолій, В. Степанков, Українська національна революція ХУІІ ст. (1648-1676 рр.), Київ, «Київо - Могилянська академія», 2009
 18. В. Баран, Я. Баран, Історичні витоки українського народу, Київ, «Генеза», 2005
 19. В. Кіріченко Український сонцептах, поезія, Харків, «АСЕ», 2004
 20. Таємниці віків. Українські народні думи, легенди, перекази, пісні, казки. Київ, «Грамота», 2001
 21. Спадщина поколінь. Прадавні українські літературні пам»ятки, Київ, «Грамота», 2001
 22. Перлини духовності. Твори української літератури від часів Київської Русі до ХУІІ століття, кн.1, кн.2, Київ, «Грамота», 2001
 23. Відлуння десятиліть. Українська література другої половини ХХ століття, Київ, «Грамота», 2001
 24. Непочаті рудники. Твори І. Нечуй-Левицького. Київ, «Грамота», 2001
 25. М. Костомаров Історичні постаті, Дніпропетровськ, «Січ», 2008
 26. Т. Шевченко Вибрані твори, Київ, «Шанс», 2013
 27. Українське Різдво на Мараморощині, Київ, «Етнос». 2008
 28. Українська народна обрядова поезія. Твори шкільної програми для обов»язкового читання, Київ,»Школа», 2006
 29. Город в расцвете сил. Фотоочерк о праздновании 350-летия г. Харькова, Харьков «Золотые страницы», 2005
 30. Історія міста Харкова. З найдавніших часів до кінця ХІХ століття, Харків, «Торнадо», 2001
 31. Харківщинознавство 8-9 , Харків, «Гімназія», 2011
 32. П. Воловник, О. Воловник Почетные граждане города Харькова, Харьков, Издательский дом ЖЗЛ, «Глобус». 2011
 33. П. Воловник Феномен Харькова в его людях, Харьков, Издательский дом ЖЗЛ,  «Глобус». 2004
 34. К. Кеворкян Рассказы о городе, публицистика, очерки,Харьков «Фолио»,2002
 35. На алтарь призвания. Очерки о педагогических династиях Харьковщины,  Харьков, Издательство  НУА, 2010
 36. Харьковская физико-математическая школа № 27. 50 лет. Издательский дом ЖЗЛ, «Глобус», 2013
 37. К. Кеворкян 100 знаменитых Харьковчан, Харьков «Фактор», 2004
 38. А.Лейбфрейд, Ю. Полякова «Харьков – от крепости до столицы» (Заметки о старом городе», Харьков «Фолио» 2001
 39. «Харьков» - твой город (История и современность , образование в Харькове), Харьков «Золотые страницы», 2005
 40. О. Астахова, Т. Крупа «МИ-Харків»яне, нам є чим пишатися!» Харьков «Торсинг», 2003
 41. Б. Красовицкий Столичный Харьков – город моей юности, Харьков «Фолио»,2004
 42. І. Прокопенко, «Харків- моя мала батьківщина», Харків, «ОВС», 2003
 43. Шедеври Вінниччини. Експозиція музею, 2014
 44. Барвинок. Штрихи до портрету Вінниччини. Альбом світлин, Винниця, 2011
 45. Вінниччина в історичному образотворчому мистецтві. Вінница, 2011
 46. Вінниччина. Фотоальбом, Вінница, 2011
 47. Вінницький край у світлинах, Вінница, 2013
 48. Визначні пам»ятки Вінниччини, Вінница, 2013

 

 

 


1
2
3
4
5
6
7
8
9