Комунальний заклад "Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області"

 

Орієнтири для вибору професії

Орієнтири для вибору професії

 

 

Перш ніж взятися за будь-яку справу, потрібно вміло вибрати професію. При усьому величезному розмаїтті людей, усіх їх можна розділити на екстравертів і інтровертів, на людей з високим та низьким нейротизмом.

 

Екстраверт :

 

 1. орієнтований на зовнішній світ, відкритий подіям;
 2. активний, ініціативний, схильний до ризику;
 3. відкрито висловлює свою думку;
 4. контактний, легко знайомиться і так само легко розлучається з людьми;
 5. співвідносить свої думки з думкою оточуючих;
 6. добре працює у колективі.

 

Інтроверт:

 

 1. орієнтований на свій внутрішній світ і свої враження від зовнішніх факторів;
 2. часто важко входить у нові контакти, тому має вузьке коло друзів;
 3. прагне тиші, намагається захиститися від надлишку нової інформації;
 4. зовні спокійний, виглядає замисленим, переважно мовчазний;
 5. зазвичай не любить несподіванок;
 6. добре працює наодинці.

 

 

Як ішлося вище, люди відрізняються ще й за якістю нейротизму. Ця риса забезпечує емоційну стійкість людини.

Люди з високим нейротизмом часто бувають запальними, нервовими, надміру вразливими, важко звикають до нової обстановки. Людина з низьким нейротизмом відрізняється врівноваженістю, стабільністю, великою самоповагою, стійкістю до стресових ситуацій.

 

 1. Якщо ви інтроверт і у вас високий нейротизм, ми не радимо вибирати професії, пов’язані з частими та інтенсивними контактами з людьми. Це професії бізнесмена, менеджера, вчителя, продавця. Шукайте свою майбутню роботу там, де можна працювати за письмовим столом, де можна зайнятися предметною працею – дослідженням, творчістю, щось майструвати, конструювати, моделювати тощо.

 

 1. Якщо ви екстраверт і у вас високий нейротизм, вам небажано вибирати професії операторського типу: льотчика, шофера, диспетчера. Ви нудьгуватимете без спілкування з людьми, у вас можуть часто траплятися помилки у роботі – аварії, поломки та інші. Не вибирайте також професії на конвеєрному виробництві, пов’язані з монотонністю.

 

 1. Якщо ви інтроверт і у вас низький нейротизм, вам підійде професія операторського типу, але протипоказана робота, яка передбачає спілкування з людьми (керівника, підприємця, педагога, журналіста, громадського діяча).

 

 1. Якщо ви екстраверт і у вас низький нейротизм, то тут для вас ідеально підходять професії менеджера, керівника, бізнесмена. У тих галузях, де передбачено інтенсивне спілкування з людьми, ви завжди досягнете успіху.

Проте для кожного з вас та чи інша професія, яка вам подобається, не може бути цілком забороненою. Існує чимало прикладів, коли людина успішно опановувала ту професію, для якої спершу “не підходила”.

 

 

 

 

 

Психолог Малихіна Т.Ю.