Історія Бібліотеки

Будівлю на вулиці Мар’їнській №12 було зведено в 1901-1904 роках за проектом архітектора Б.М. Корнієнко. У 1901-1907рр. тут розташовувалася школа для прикажчиків, пізніше будівлю було об’єднано  прибудовою,  з колишнім будинком баронеси А. С. Унгерн-Штенберг.

У довоєнні роки тут розташовувалась середня школа № 37. У 1941 році, під час відступу німецьких військ, будівлю підірвали, але незабаром відбудували за тим же планом. У 1963 році у Харкові була створена перша фізико-математична школа, яка й розташувалась у цій будівлі. Ініціаторами відкриття школи були кореспондент Академії наук УРСР, професор ХДУ Н. І. Ахієзер і доцент, а в майбутньому також професор, Ю. В. Гандель. Першим директором школи був Іван Федотович Бульба.

У 1964 році в школі почала працювати бібліотека.

Бібліотека ліцею,   розташована, на   першому поверсі і   займає дві кімнати, площею близько 100 м². В одній кімнаті знаходиться абонемент і читальний зал, а в другій - книгосховище

Записувати літературу до інвентарних книг почали 27 листопада 1964 року.

Станом на  2011 рік,  фонд бібліотеки складав понад 21 тисячі екземплярів книг,

з яких близько 12000 екземплярів підручники, крім того є велика кількість брошур, карт, плакатів, відеоматеріалів.

Зараз на полицях стоять зібрання творів І.Франка, Г.Ф. Квітки-0снов'яненко,

Л. Українки, Т.Г. Шевченко, М.Горького, В.Г.Короленко, М.Ю.Лермонтова, Н.С.Лескова, В.Маяковського та окремі твори їх і ще багатьох інших письменників. Бібліотека в основному комплектується за рахунок ліцейських коштів. Закуповується література не тільки навчальна, але й методична, різноманітні задачники, тести, робочі зошити, які пишуть та видають самі вчителі ліцею. Авторами цих видань є : Гельфгат І.М.,Ненашев І.Ю.,Петракова М.О., Харік О.Е., Єременко Ю.В.,

Кругла Н.Я., Михайленко Т.М., Кудіна Л.М.

В ліцеї видається  газета "Вісник ліцею", також щорічно ліцей виписує декілька десятків найменувань газет та журналів як в допомогу навчальному процесу,

так і різнобічному розвитку особистості.

Бібліотека обслуговує більш ніж 700 читачів: учнів, батьків, вчителів, співробітників ліцею, бібліотекарів шкіл району.