Правила поведінки учнів

Комунальний заклад «Харківський фізико-математичний науковий ліцей № 27

Харківської міської ради» (Завантажити)

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ЛІЦЕЇ

Взаємодія між учасниками освітнього процесу ґрунтується на принципах рівноправності, толерантності, академічної доброчесності, неприпустимості булінгу та психологічного насилля

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
  1. Правила поведінки ліцеїстів базуються на чинному законодавстві України.
  2. Ліцеїсти приходять до школи за 15-20 хвилин до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.
  3. Ліцей – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т.ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.
  4. Ліцеїсти виконують правила дорожнього руху, пожежної безпеки.
  5. Йти з ліцею та його території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).
  6. Ліцеїсти відвідують усі навчальні заняття, ініціативи позаурочного часу. Користуються принципом: «Усе, що ми пропустили, було найцікавішим».
  7. Ліцеїсти старанно виконують домашні завдання.
  8. У разі пропуску занять ліцеїст пред’являє класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів ліцеїст пред’являє довідку з медичної установи.
  9. Інтернет в ліцеї використовується з освітньою метою із дотриманням основних правил безпечної роботи в Інтернеті.
  10. Ліцеїсти дотримуються принципів академічної доброчесності, не допускають списування та використання чужої інтелектуальної власності.
  11. Ліцеїсти бережуть майно ліцею, дбають про чистоту  та порядок на території закладу освіти.
  12. У ліцеї учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.
  13. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими  формами поведінки в ліцеї та за його межами.
  14. У ліцеї учні поводяться ввічливо, піклуються про молодших ліцеїстів.

ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ
  1. Ліцеїсти входять до класу за дзвоником.
  2. Коли вчитель заходить у клас, ліцеїсти встають, вітаючи вчителя.
  3. Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших учнів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.
  4. Вийти з класу під час уроку можна лише з дозволу учителя.
  5. Ліцеїсти в коректній формі обстоюють свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.
  6. Ліцеїсти  дбайливо ставляться до підручників та зошитів.
  7. Ліцеїсти користуються мобільним телефоном (або іншим гаджетами)  під час проведення уроків лише з дозволу вчителя та з освітньою метою.
  8. Ліцеїсти знають та виконують правила техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЛІЦЕЇСТІВ ДО ПОЧАТКУ,
 НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ
  1. Ліцеїсти під час перерви виходять з навчального кабінету, залишають робоче місце у чистоті.
  2. Час перерви — особистий час кожного ліцеїста. Він може його проводити по своєму розумінню, але не заважає іншим.
  3. Ліцеїсти під час перерви вільно переміщаються по ліцею, окрім тих місць, де цього вимагають правила техніки безпеки (горище, підвал, кухня).
  4. Ліцеїсти знають та виконують правила техніки безпеки під час перерв (не бігають сходами, коридорами та в класних приміщеннях, поблизу віконних отворів і в інших місцях, не пристосованих для ігор; не штовхають один одного, не сваряться між собою та зі сторонніми людьми, не кидаються предметами і не застосовують фізичну силу, самовільно не відчиняють вікна та не сидять на підвіконнях)
  5. На перервах ліцеїсти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя, соціального педагога, адміністрації за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
ІV. ПОВЕДІНКА ЛІЦЕЇСТІВ У ЇДАЛЬНІ
  1. Ліцеїсти у їдальні  дотримуються хороших манер і поводяться пристойно.
  2. Учні перед вживанням їжі миють  руки.
  3. Розмовляти під час їж слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
  4. Ліцеїсти прибирають стіл після вживання їжі.
  5. Ліцеїсти дбайливо ставляться до майна їдальні  ліцею.
  6. Ліцеїсти залишають верхній одяг поза межами їдальні.
  7. Ліцеїсти прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
  8. Ліцеїсти під час купівлі їжі  дотримуються черги.