Конкурс «Ліцеїст року»

про ліцейський конкурс «ЛІЦЕЇСТ РОКУ»

І. Загальні положення

Конкурс «Ліцеїст року» направлений на розвиток творчих здібностей та ініціативності учнів.
Конкурс проводиться серед ліцеїстів 8-10  класів.
Загальне керівництво та координацію всіх етапів конкурсу здійснює адміністрація ліцею.
Для організації роботи з підготовки та проведення конкурсу створюється оргкомітет та журі.

ІІ. Завдання конкурсу
  • Підвищення престижу інтелектуальної діяльності.
  • Розвиток творчої активності учнів, формування в них активної життєвої позиції.
  • Виховання ініціативних, адаптованих до сучасних умов членів суспільства, які вміють аргументовано й грамотно відстоювати свою точку зору.

ІІІ. Критерії, яким мають відповідати претенденти – конкурсанти.
  1. Високий рівень успішності з усіх предметів.
  2. Успішні виступи в різноманітних конкурсах, олімпіадах, фестивалях, турнірах.
  3. Загальна культура та ерудиція.
Ліцейський конкурс проводиться в 4 тури.
До участі в I турі допускаються всі учні  8 – 10 класів, які подали заяву на участь.
В кожен наступний тур проходять переможці попереднього.

І тур  (жовтень-листопад)

1. Подання документів та їх аналіз.
Кожен претендент здає до журі конкурсу такі документи:
  • фотографія;
  • анкета;
  • копії дипломів та інших документів, які свідчать про захоплення та досягнення;
  • розповідь про себе у вільній формі, що розкриває минуле, теперішнє та майбутнє претендентів або творча робота-роздум про клас, ліцей, наше місто чи Україну (або на будь-яку іншу тему).

2. Візитна картка учасника – виступ до 5-ти хвилин (учасник представляє сам себе, візитна картка може включати  номер художньої самодіяльності).

II тур   (листопад)

Оцінювання загального культурного рівня претендента, його інтелектуального рівня. Тест.

III тур  (грудень-березень)

Фінал. Організація і реалізація фіналістами соціально спрямованих проектів.

IV тур   (квітень)

Суперфінал. Змагання між суперфіналістами.Нагородження переможців.

V. Критерії оцінювання учасників конкурсу.
  1. Відповідність документів умовам конкурсу, глибинний зміст та літературна цінність розповіді про себе або творчої роботи-роздуму (для I-го туру).
  2. Загальна культура та ерудиція, високий рівень учбових досягнень з різних предметів (для ІІ туру).
  3. Вміння організувати та реалізовувати обраний проект. (для ІІІ туру).
  4. Здібність до творчого пошуку, вміння адекватно реагувати на нестандартні ситуації, аргументовано й грамотно відстоювати свою точку зору, ступінь реалізації проектів. (для IV туру).

VI. Нагородження переможців

1. Всі учасники суперфіналу одержують звання лауреату конкурсу «Ліцеїст року»,  відповідні дипломи.
  2. Переможець  суперфіналу одержує звання «Ліцеїст року» та  відповідний сертифікат.