Комунальний заклад "Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області"

 

Бібліотека

 

 

  Завідувач бібліотекою

Овсюк Ольга Олександрівна 

 

Тел./факс:  733-03-64   

 

РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
щоденно
8.00 - 16.30
вихідні - субота, неділя
Останній день кожного місяця - санітарний.

 

 

 

Історія розвитку бібліотеки ХФМЛ № 27

 

  • Будівля на вулиці Мар’їнській №12 була зведена в 1901-1904 роках за проектом архітектора Б.М. Корнієнко. Спочатку тут росташовувалася школа для прикажчиків (1901-1907роки). А будинок № 14, який раніше належав баронессі А.С. Унгерн Штенберг, на початку сторіччя був приєднан до будинку № 12 прибудовою.

 

  • У довоєнні роки тут росташовувалась середня школа № 37. У роки Великої Вітчизняної війни будівля була зруйнована, а пізніше відновлена. З 1963 рока у цій будівлі знаходилася  спеціалізована середня школа № 27, на базі якої в 1990 році було відкрито фізико-математичний ліцей № 27.

 

  • Бібліотека ліцею, росташована дуже зручно, на першому поверсі і займає дві кімнати, площею близько 100 м². В одній кімнаті знаходиться абонемент і читальний зал, а в другій - книгосховище. Бібліотека заснована в 1964 році.

 

  • Записувати літературу до інвентарних книг почали 27 листопада 1964 року. Зараз на полицях стоять зібрання творів І.Франко, Г.Ф. Квітки-0снов'яненко, Л. Українки, Т.Г. Шевченко, М.Горького, В.Г.Короленко, М.Ю.Лермонтова, Н.С.Лескова, В.Маяковського та окремі твори їх і ще багатьох інших письменників.

 

  • Бібліотека в основному комплектується за рахунок ліцейських коштів. Закуповується література не тільки навчальна, але й методична, різноманітні задачники, тести, робочі зошити, які пишуть та видають самі вчителі ліцея.

 

  • До 2011 року фонд бібліотеки становив більш 21 тисячі екземплярів книг, з яких близько 12000 екземплярів підручників, крім того є вилика кількість брошюр, карт, плакатів, відеоматеріалів.

 

  • Щорічно ліцей виписує декілька десятків наіменувань газет та журналів як в допомогу навчальному процесу, так і різнобічному розвитку особистості.

 

  • Необхідно зазначити такий важливий факт, що в ліцеї є свій видавничий центр, який надає велику допомогу в навчанні та засвоєнні знань ліцеістам, а також у формуванні  бібліотечного фонду, постійно доповнюючи його літературою математичного та фізичного спрямуванні.

 

  • В ліцеї видаються газета "Вестник лицея",  різноманітні довідкові матеріали, навчальні посібники, тести і т.і. Авторами цих видань є вчителі ліцею: Гельфгат І.М., Ненашев І.Ю., Петракова М.О., Харік О.Е., Єременко Ю.В., Кругла Н.Я., Михайленко Т.М., Кудіна Л.М.   та ін., всіх і не перерахуєш підручників та методичних матеріалів, в створенні яких  приймали участь наші вчителі.

 

  • Бібліотека обслуговує більш ніж 700 читачів: учнів, батьків, вчителів, співробітників ліцею, бібліотекарів шкіл району.

 

                                                                                   

                            Приходьте, чекаємо на Вас у бібліотеці!